English Türkçe
☰ Menu
 
EVLİLİK DÜNYASI FUARI 16. YILINDA BİNLERCE ÇİFTLE BULUŞTU...

Yılda 13 milyar dolara yaklaşan evlilik sektörünün nabzını tutan ve 150 firmanın katıldığı fuarı, 38.300 kişi ziyaret etti...

Avrupa'nın en büyük Evlilik Hazırlıkları Fuarı olan ve Patika Fuarcılık tarafından düzenlenen Evlilik Dünyası, 2-4 Şubat tarihleri arasında Lütfi Kırdar'da yapıldı. Her yıl 600 binden fazla kişinin evlendiği Türkiye'de, bu sayının yüzde 20'sini İstanbul'da evlenen çiftler oluşturuyor. Fuarı ziyaret eden çiftler, evlilik hazırlığı için gerekli olan tüm kalemleri görmek ve firmalarla bütçe karşılaştırması yapma şansını buldular.

Çiftlerin düğün ve ev hazırlığı için minimum 70 bin TL bütçe ayırması gerekirken, düğün mekanı seçiminden, bütçeye uygun ev eşyaları, gelinlik davetiye, nikah şekeri, damatlık, pasta, fotoğrafçı gibi ayrıntılar da işin içine girince, tercihler oranında maliyetler de 200 bin TL'nin üzerine kadar çıkabiliyor.

Yeni trend düğün anlayışları dikkat çekti...
8500 m2 alanda 150 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen fuarda, gelinlik, düğün mekanı ve organizasyon firmalarının yanı sıra, evlilik hazırlığı yapan çiftlerin davetiye, nikah şekeri, fotoğraf gibi ihtiyaçlarına uygun firmalar da fuarda yeni ürün ve hizmetlerini tanıttılar. 38.300 kişinin ziyaret ettiği fuarda, yurtdışında evlenmek isteyenler ya da balayını başka bir ülkede geçirmek isteyenler için de alternatifler yer aldı.

Özellikle son yıllarda düğün fotoğrafçılığında 'Düğün belgeseli' veya 'Düğün Hikayesi' olarak sunulan dijital yenilikler de ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Organizasyon firmalarının yeni trendi kumsal düğünleri, kır konseptleri de fuarı ziyaret eden çiftlerin hayal ettikleri farklı düğün anlayışlarına hitap ederken geleneksel veya klasik düğün tercihleri için de çiftlerin beğenisine sunuldu.

Evlilik sektörü her yıl büyürken firma sayıları da artıyor...
Yıllık 13 milyar dolarlık hacme ulaşan evlilik sektörüne fuarların da katkısı büyük. Avrupa'nın en büyük Evlilik Hazırlıkları Fuarı olan Evlilik Dünyası, 16 yıldır sektördeki firmaları evlenecek çiftlerle buluştururken sektörün nabzını da tutuyor.

Üretici ve tüketiciyi bir araya getiren fuar, evlilik sektöründe de 2,5 milyar dolara yakın bir hacim yaratıyor. Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, " Düğün ve evlilik sektöründe dünyadaki trendler Türkiye'deki evlilik anlayışında da değişikliklere sebep oldu. İnternet sayesinde tüm yenilikleri görme şansı edinen genç çiftler, organizasyondan gelinlik seçimine kadar çok farklı taleplerde bulunabiliyorlar. Bu nedenle firmalar her yıl yeni trendlere uyum sağlamak ve farklı anlayışlar geliştirmek durumunda kalıyor. Sektörde alternatif sunan firmalar da sürekli artıyor. Dolayısıyla sektörün yıllık hacmi de giderek büyüyor" açıklamasını yaptı.

EVLİLİK DÜNYASI FUARI 16. YILINDA BİNLERCE ÇİFTLE BULUŞTU...
Yılda 13 milyar dolara yaklaşan evlilik sektörünün nabzını tutan ve 150 firmanın katıldığı fuarı, 38.300 kişi ziyaret etti...
Devamı »
Haberler »
www.evlilikhazirliklari.com www.kosgeb.gov.tr http://www.patikatanitim.com/
Sosyal Medyae-bülten aboneliği

Organizasyon : Patika Tanıtım


2018 - PATİKA TANITIM FUAR VE SERGİ ORGANİZASYON HİZMETLERİ A.Ş Adres : Şehit Muhtar Cad. Gayret Apt. No:20/4 34420 TAKSİM – İSTANBUL
Telefon : +90 (212) 297 04 17 - 39 Faks : +90 (212) 297 04 28 e-Posta : info@patikatanitim.com