English Türkçe
☰ Menu
 
EVLİLİK SEKTÖRÜ HACMİ % 30 BÜYÜYOR

 

EVLİLİK SEKTÖRÜ  HACMİ % 30 BÜYÜYOR
29-31 OCAK 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar’da yaklaşık 8.500 M2 alanda 130 farklı katılımcının tüketici ile buluştuğu Türkiye’nin ve  Avrupa’nın en büyük Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nı, 3 günde 51.620 çift ziyaret etti.
Türkiye’de her yıl ortalama 600 bin çift evlenirken, düğün ve yeni ev kurma hazırlığında yer alan sektördeki firmalar da giderek artmaya devam ediyor. Dünya konjonktüründe yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen, evlilik sektörü, yeni evlenecek çiftlere sundukları alternatiflerle ekonomiye de ciddi oranda bir hacim sağlıyor.

Patika Fuarcılık tarafından 14 yıldır düzenlenen Evlilik Dünyası Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nı ziyaret eden çiftler ve katılımcılarla yapılan anket sonucunda, evlilik sektörünün 2016 yılında yüzde 30 büyümesi öngörülüyor. Yılda 10 milyar dolarlık hacim yaratan evlilik sektörü, yaklaşık 22 iş kolunu kapsıyor.

130 firma, binlerce çifti, 3 günde sezonun yenilikleriyle buluşturdu…

51.620 çiftin ziyaret ettiği fuarda, en büyük ilginin gelinlik, organizasyon firmaları ve düğün mekanları üzerinde yoğunlaşması da dikkat çekti. Düğün ve evlilik hazırlığı yapan çiftler, günlerce süren telaşlarını birkaç gün içinde tamamlama ve gelinlik, damatlık, davetiye, nikah şekeri, düğün mekanı, organizasyon şirketi, fotoğraf firması gibi ihtiyaçlarını aynı anda, aynı mekanda bulma imkanını elde ettiler. Yenilikler arasında digital anı defteri gibi özel hizmetlerin yanısıra, yurtdışında düğün yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunanlar da bu yıl çiftlerin yoğun ilgi gösterdiği firmalar arasında yerini aldı. 

Evlenecek çiftlerin yüzde 60’ı bu fuarı ziyaret ediyor…

Çiftlerin düğün ve ev hazırlığı için minimum 50 bin TL’lik bir bütçe ayırması gerekirken tercihlere göre bu rakam 200 bin TL  üzerine kadar çıkabiliyor. 14 yıldır düzenlenen Evlilik Dünyası Fuarı’nı İstanbul’da evlenen çiftlerin yüzde 60’ı ziyaret ediyor.

Bugüne kadar 450 binden fazla çifte evlilik sürecinde rehberlik eden Patika Fuarcılık  Genel Müdürü Didem Cılga, “Fuarımızı ziyaret eden çiftlerin, her yıl yenilenen ve değişen ihtiyaçları ve isteklerine karşılık bulabilmek için çaba harcıyoruz. Düğünlerini özel ve unutulmaz kılmak isteyen çiftler, aynı zamanda dünya trendlerini de yakından takip eden ve alternatif arayan kişilerden oluşuyor. Biz de bu gelişen ve değişen ihtiyaçlara cevap vermek için çalışıyoruz. 2016 yılında ürün ve hizmet yelpazesiyle çiftlerin aradıkları hemen herşeyi bulabilecekleri bir fuar hazırladık. Sadece düğün değil, ev kurma süreçlerinde de ihtiyaçları olan ürün gruplarını ziyaretçilerimizle buluşturduk. Fuara ilginin bu yıl da büyük olması bir yıl boyunca yaptığımız hazırlığın çiftler tarafından da ilgi görmesi bizi çok mutlu etti. Gelecek yıl da yine yenilikler ve gelişmeler ışığında bir fuar oluşturmak için çalışacağız” diye konuştu. 

EVLİLİK DÜNYASI FUARI 16. YILINDA BİNLERCE ÇİFTLE BULUŞTU...
Yılda 13 milyar dolara yaklaşan evlilik sektörünün nabzını tutan ve 150 firmanın katıldığı fuarı, 38.300 kişi ziyaret etti...
Devamı »
Haberler »
www.evlilikhazirliklari.com www.kosgeb.gov.tr http://www.patikatanitim.com/
Sosyal Medyae-bülten aboneliği

Organizasyon : Patika Tanıtım


2018 - PATİKA TANITIM FUAR VE SERGİ ORGANİZASYON HİZMETLERİ A.Ş Adres : Şehit Muhtar Cad. Gayret Apt. No:20/4 34420 TAKSİM – İSTANBUL
Telefon : +90 (212) 297 04 17 - 39 Faks : +90 (212) 297 04 28 e-Posta : info@patikatanitim.com