English Türkçe
☰ Menu
 
12. KEZ DÜZENLENEN EVLİLİK DÜNYASI FUARI 2014, BU YIL 51 BİN ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI...

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 10-12 Ocak tarihlerinde yapılan fuar, evlilik sektöründeki gelişmeleri ve yeni trendleri görme imkanı sağladı.

Yaklaşık 22 farklı iş kolunu kapsayan evlilik sektörü, her yıl evlenen çiftlerin ve sektöre katılan yeni firma sayısının artması ile birlikte giderek büyüyen bir endüstri haline dönüştü. Ortalama 8 milyarlık bir hacme ulaşan evlilik sektöründe, her yıl birçok firma pastadan pay almak için rekabet ediyor. Sektördeki büyüme, sektör oyuncuları ve tüketicilerini düzenli olarak bir araya getiren Evlilik Dünyası Fuarı’nı da etkileyerek fuarın önemini her yıl daha da arttırmakta.

Bugüne kadar 400 binden fazla çiftin evlilik hazırlığına rehberlik eden ve her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Evlilik Dünyası Fuarı, bu yıl 150 firmanın katılımıyla kapılarını açtı. Gelinlik, damatlık, davetiye, nikah şekeri, davet-organizasyon, kına, kuyum, fotoğraf gibi düğün alışverişinde ihtiyaç duyulan pek çok firmanın yer aldığı fuar, renkli aktivitelere de sahne oldu.

Her yıl 600 binden fazla çiftin evlendiği Türkiye'de, bu evliliklerin yüzde 20'si İstanbul'da gerçekleşiyor. İstanbul'da evlenen her iki çiftten biri, yeni trendleri Evlilik Dünyası Fuarı'nda görme imkanına sahip oluyor. Bu yıl 51 bin kişinin ziyaret ettiği fuar, 8 milyar TL'lik bir hacme sahip olan evlilik sektörü için büyük bir önem taşıyor. Fuarı düzenleyen Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, "Üç gün süren fuarımıza bu yıl da ilgi yoğundu. Sektörün önde gelen firmalarını bir araya getiren Evlilik Dünyası Fuarı, düğün alışverişlerinde alternatif arayan çiftlere tüm trendleri aynı anda görme imkanı sağladı. Ayrıca sektöre 1 milyar TL'nin üzerinde bir ticaret hacmi yaratmasını beklediğimiz fuara gelenler, özel kampanyalar ve indirimlerden faydalanma şansını yakaladılar. Önümüzdeki yıl farklı firmaların da katılımıyla alternatifleri daha da arttırmayı hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.

Yine renkli, yine sürprizlerle dolu bir fuar yaşandı…

Fuarın açılış defilesini genç Tasarımcı Banu Güven yaptı. Güven’in "Love is Found" konseptli 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda yer alan gelinlikler ve gece kıyafetleri büyük beğeni topladı. Oyuncu-şarkıcı Hale Caneroğlu da podyuma mini bir gelinlikle çıktı ve şarkı söyledi.

Fuara katılan ve geleneksel kına organizasyonları yapan firmaların stantları da çeşitli aktiviteler ve dans gösterileriyle ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Oryantal dansçı Asena’nın ve model Chloe’nin katılımıyla renklenen stantlar, fuar boyunca izleyenlere görsel bir show sundu. Dans gösterileri, saç-makyaj show’larla renklenen fuarda, müzik dinletileri ziyaretçilere eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı.

EVLİLİK DÜNYASI FUARI 16. YILINDA BİNLERCE ÇİFTLE BULUŞTU...
Yılda 13 milyar dolara yaklaşan evlilik sektörünün nabzını tutan ve 150 firmanın katıldığı fuarı, 38.300 kişi ziyaret etti...
Devamı »
Haberler »
www.evlilikhazirliklari.com www.kosgeb.gov.tr http://www.patikatanitim.com/
Sosyal Medyae-bülten aboneliği

Organizasyon : Patika Tanıtım


2018 - PATİKA TANITIM FUAR VE SERGİ ORGANİZASYON HİZMETLERİ A.Ş Adres : Şehit Muhtar Cad. Gayret Apt. No:20/4 34420 TAKSİM – İSTANBUL
Telefon : +90 (212) 297 04 17 - 39 Faks : +90 (212) 297 04 28 e-Posta : info@patikatanitim.com