English Türkçe
☰ Menu
 
BİNLERCE ÇİFT EVLİLİK DÜNYASI FUARI’NI ZİYARET ETTİ…

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük Evlilik Hazırlıkları Fuarı, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi salonunda 11-13 Ocak 2013 tarihlerinde yapıldı.

11. kez düzenlenen Evlilik Dünyası Fuarı, sektördeki 300’den fazla katılımcı firmayı bir araya getirdi.  Evlenecek çiftlerin tüm ihtiyaçlarını bulabildikleri fuar, bu yıl daha fazla alternatif sunmayı hedefleyerek Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı ile birlikte İstanbul Kongre Merkezi salonunu da fuar alanına dönüştürdü. Çiftlerin heyecanla beklediği Evlilik Dünyası Fuarı’nın büyüyen alanıyla birlikte ziyaretçi sayısı bu yıl 60 bini buldu.

Evlilik Dünyası 2013 defileler, özel şovlar ve farklı etkinliklere sahne oldu…

Sofra tasarımları sergisi, ünlü tasarımcıların gelinliklerinden oluşan Trend alanı, dans gösterileri, defileler, müzik dinletileri, çekilişler ve ünlü sanatçıların katılımıyla daha da renklenen fuar, yine birçok sürprize de ev sahipliği yaptı.

Açılış defilesini Zeynep Tunuslu’nun Chione markası için tasarladığı gelinliklerle yaptığı fuarın ikinci gününde ise Levon Kordonciyan Smokin Defilesi ve aynı gün akşam özel davetliler için Styling çalışmalarını Hakan Yalçın Öztürk’ün yaptığı Özlem Süer Gala defilesi ziyaretçilerle buluştu. Fuarın son günü ise Fashionist Catwalk Show’da Patika Fuarcılık tarafından 5-7 Aralık 2013’te düzenlenecek olan “Fashionist Abiye, Gelinlik, Damatlık Fuarı’ nın ön tanıtımı gerçekleştirildi.

Üç gün boyunca devam eden fuarda geleneksel kına gecesi, dans şovlar, Türk Hamamı,  fuara renk katan etkinlikler arasındaydı. Ayrıca fuarda yer alan pek çok firma çekilişler, kampanyalarla ziyaretçilere özel imkanlar da sundu.

Her yıl fuar öncesi gerçekleşen konsept çekimlerden oluşan Bennu Gerede fotoğraf sergisi Lounge alanında…

Ünlü fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede, Evlilik Hazırlıkları Fuarı için konsept bir çalışma gerçekleştirdi. Arkeoloji müzesinde yapılan ‘Mitolojik Aşklar’ temalı bu çekimlerden kareler ve ‘Kentsel Dönüşüm’ temalı Tarlabaşı’nda yapılan özel çalışmalar fuarın Lounge alanında sergilendi.

Kreatif direktörlüğünü Emir Koç’un üstlendiği çekimlerde dünyaca ünlü manken Masha Rudenko objektif karşısına geçti. Ünlü manken, tasarımlarıyla son dönemde dikkat çeken Atıl Kutoğlu, Ezra-Tuba Çetin, Çiğdem Akın, Banu Güven, Nej ve Zelia Kaçar’ın tasarladığı gelinliklerle tarihi doku içerisinde birbirinden özel pozlar verdi.

Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, bu yılki konsepti nasıl belirlediklerini şöyle anlattı: “Her şeyin çok hızlı tüketildiği çağımızda aşklar da maalesef hızlı yaşanıp çabucak unutuluyor. İnsan ilişkilerinin de çabuk tüketildiği bir “fast food” çağında yaşıyoruz. Tekamül edemiyoruz, sürekli bir koşturma halindeyiz. Bu hızın içerisinde birçok şeyin anlamını yitirdiği gibi aşklar da anlamını yitiriyor. Oysa mitolojiye baktığımızda sonsuz aşkın yüceltildiği hikayeler günümüzde de hala konuşulmaya devam ediyor. Biz de sabrın ve sonsuz aşkın önemini hatırlatmak için bu yılki temamızı ‘Mitolojik Aşklar’ olarak belirledik. Çiftlerin büyük bir heyecanla bekledikleri evlilik hayatlarının da mitolojideki aşklar gibi başlaması ve ömür boyu devam etmesini diliyoruz.”

Fuarı ziyaret etmek isteyenler www.evlilikfuari.com; ve www.evlilik.com.tr adreslerinden online davetiye alabilirler.

pdf.png Basın Bülteni

EVLİLİK DÜNYASI FUARI 16. YILINDA BİNLERCE ÇİFTLE BULUŞTU...
Yılda 13 milyar dolara yaklaşan evlilik sektörünün nabzını tutan ve 150 firmanın katıldığı fuarı, 38.300 kişi ziyaret etti...
Devamı »
Haberler »
www.evlilikhazirliklari.com www.kosgeb.gov.tr http://www.patikatanitim.com/
Sosyal Medyae-bülten aboneliği

Organizasyon : Patika Tanıtım


2018 - PATİKA TANITIM FUAR VE SERGİ ORGANİZASYON HİZMETLERİ A.Ş Adres : Şehit Muhtar Cad. Gayret Apt. No:20/4 34420 TAKSİM – İSTANBUL
Telefon : +90 (212) 297 04 17 - 39 Faks : +90 (212) 297 04 28 e-Posta : info@patikatanitim.com