English Türkçe
☰ Menu
 
Sıkça Sorulan Sorular

Fuar hazırlığı için alana ne zaman girebilirim?
Standını boş olarak almış firmalar ve standart olarak almış firmalar için fuara giriş tarihleri farklıdır. Standart standlar fuarın açılış gününden bir gün önce öğle saatlerinden sonra alana giriyorlar. Boş olarak standını alan firmalar ise  fuardan 2 gün önce alana girebiliyorlar. Giriş sabah 09:00 itibariyle başlıyor. Lütfi Kırdar üst kat katılımcılar, üst kat mal girişten, Lütfi Kırdar alt kat katılımcılar alt kat mal girişten giriş yapacaklardır. 

Stand yüksekliği ne kadar olmalı ? 
Standart standlar için yükseklik 2.5 metredir. Lütfi Kırdar alt katta 3 metre ile sınırlıdır.  Lütfi Kırdar üst katta tavan yükseklikleri farklılık göstermektedir. Lütfi Kırdar üst katta tavan yüksekliği değişken olduğu için mutlaka müşteri temsilcisi ile görüşülmelidir.

Stand içinde kullanılacak ürünleri (masa, sandalye vs.) alandan kiralayabilir miyim?
Fuar alanı içerisinde bu tür malzemeler için kiralama hizmeti söz konusu değildir. Her firma standı içinde kullanacağı malzemeyi kendisi temin etmektedir. 

Wireless, telefon hattı nasıl sağlanıyor? 
Wireless ve telefon hattı ihtiyacının önceden Patika ya bildirilmesi gerekiyor. Firmaların çoğu vınn vs gibi cihazlarla internet bağlantısını kendi temin etmekte ve mobil pos cihazı kullanmaktadır. 

Standımın zemini nasıl olacak ? 
Lütfi Kırdar salonlarında alt katta zemin granit mermerdir. Boş alan almış firmalar konseptlerine uygun olarak zemin uygulaması yapmaktadır (Podyum, parke, halı vs.) Standart stand alan firmaların zemini çıplak bırakılmaktadır. Firmalar isterse alanda, anlaşmalı firmayla fuar öncesinde bağlantıya geçip bedelini ödemek kaydıyla parke veya halı kiralayabilirler. Zemin kaplaması ile ilgili bir sınırlama yoktur. 

Standart stand satın aldım. Ahşap panelin üzerine istediğim uygulamayı yapabilir miyim? 
Fuar alanında kullanılan malzemeler kiralıktır. Çivi çakılması, boya uygulaması veya yapışkan kullanılması yasaktır. Malzemeye zarar verilmişse panel başına belirlenmiş bedel ödemek zorundadır

Plazma kiralayabileceğim bir yer var mı?
Plazma ihtiyacı için Lütfi Kırdar'ın anlaşmalı olduğu kurumlardan hizmet alınmaktadır. Bu konuda ki ihtiyaç bildirilip, bedeli ödenmek kaydıyla kiralanabilir.

Standart standda kaç tane spot aydınlatmam var?
Her 3 m2 ye 1 adet spot şeklinde aydınlatma yapılmaktadır. 

Fuarda ziyaretçiye ikramda bulunabilir miyim?
Ziyaretçi için standınızda sunacağınız küçük ikramlıklar ve alkolsüz içecekler serbesttir. Ancak katılımcı personel ve stand görevlileri için dışarıdan yemek siparişi verilememektedir.

Yeme-içme ihtiyacımızı nasıl karşılayacağız? 
Fuar alanı dâhilinde anlaşmalı olan catering firmasından hizmet alınmaktadır.

Standımda kaç kişi görevli olabilir?
Bu konuda bir sınır yoktur. Standın büyüklüğüne ve ihtiyaca göre tespit edilir. Görevli olacak kişilerin isimleri katılımcı başlığı altında Form B Yaka Kartları formunda belirtilmelidir. Görevlilere ait yaka kartları basılı halde fuar alanında hazır bulundurulacaktır.

Yaka kartımı nereden alacağım?
Yaka kartlarını Fuar Katılımcı Yönetim Sistemi (FKYS) üzerinden oluşturmanız gerekmekte. Sistemde oluşturulan kartların çıktılarıyla birlikte fuarın 1.günü alana giriş yapabilirsiniz. Sistem ile ilgili tüm sorularınız için müşteri temsilciniz ile iletişime geçiniz.

Standımda etkinlik yapabilir miyim? 
Yapmayı planladığınız etkinlikler için B Katı'nda bir etkinlik alanı yaratılmaktadır. Etkinlik talebinizi fuar öncesinde müşteri temsilcinize bildirmiş ve programın onayını almış olmalısınız. Etkinlik için belirlenmiş süre ve saatlere uyulmak zorundadır.

Standımda müzik yayını yapabilir miyim? 
Standınızda müzik olabilir. Ancak bu konuda 60 desibel ses sınırlarına uymak zorundasınız. Kolonlar standın içine dönük olacak ve çevre standlar rahatsız edilmeyecektir.

Standımda satış yapabilir miyim? 
Satış yapabilirsiniz. Satış için gerekli olan yazar kasa, perakende satış fişi ve vergi levhası bulundurulması zorunludur.

Başka bir firma ile ortak katılım sağlayabilir miyim? 
Ortak katılımcı ile fuara katılmak mümkün. Ancak bunu sözleşme sırasında Patika yetkililerine bildirmeniz gerekmekte. Bildirilmemiş ortak firmaya ait stand içinde herhangi bir tanıtım biçimine izin verilmemektedir. 

Fuar kataloğunda bilgilerim nasıl yer alacak? İlan verebilir miyim? 
Fuar katalogu için fuardan önce Fuar Katılımcı Yönetim Sistemi (FKYS) üzerinden Firma Profili bölümüne girerek, gerekli alanları uygun biçimde doldurmuş olmalısınız. Firmanızın bilgileri alfabetik olarak logonuzla birlikte katalogda yer alacaktır. Logoyu da ilgili alandan jpeg olarak yüklemeniz gerekmektedir. Katalogda ilan verebilirsiniz. İlanı belirtilen tarihte A5 ölçülerinde iletmiş olmalısınız. 

Fuar alanında standım dışında broşür, kartvizit vs. dağıttırabilir miyim?
Firmalar stand alanları dışında kesinlikle broşür, kartvizit vs dağıtamamaktadır.

Alanda güvenliği nasıl sağlıyorsunuz? 
Fuarın hazırlık aşamasında alanda çok sayıda kişi çalışmaktadır. Hazırlık süresi boyunca güvenlik konusunda ki tüm sorumluluk katılımcı firmaya aittir. Aynı şekilde fuar açıldıktan sonra ziyaretçinin girişi ile birlikte güvenlik yine firmanın kendisine aittir. Fuar süresi boyunca akşam ziyaretçi çıktıktan sonra güvenlikten Patika sorumludur. Aynı şekilde fuar toplanırken de güvenlik katılımcı firmaya aittir.

Fuar alanından malzeme çıkışı nasıl sağlanacak? 
Fuarın son günü ziyaret bitiş saatinden sonra fuar kapanmıştır anonsu ile alandan ayrılabilirsiniz. Bu saatten önce alandan herhangi bir şey çıkarılması mümkün değildir. Sabah 08.00 itibariyle ile alanın tamamen boşaltılmış olması gerekmektedir. Bu saatten sonra alanda bırakılan malzemeden Patika ya da Lütfi Kırdar sorumlu olmayacaktır.

Otopark hizmeti nasıl sağlanmaktadır? 
İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’na ait bir otopark bulunmamaktadır. Çevre parklardan en yakın olan ile katılımcı için bir anlaşma yapılarak özel bir fiyat uygulanmaktadır ve vale hizmeti sağlanmaktadır.

EVLİLİK DÜNYASI FUARI 16. YILINDA BİNLERCE ÇİFTLE BULUŞTU...
Yılda 13 milyar dolara yaklaşan evlilik sektörünün nabzını tutan ve 150 firmanın katıldığı fuarı, 38.300 kişi ziyaret etti...
Devamı »
Haberler »
www.evlilikhazirliklari.com www.kosgeb.gov.tr http://www.patikatanitim.com/
Sosyal Medyae-bülten aboneliği

Organizasyon : Patika Tanıtım


2018 - PATİKA TANITIM FUAR VE SERGİ ORGANİZASYON HİZMETLERİ A.Ş Adres : Şehit Muhtar Cad. Gayret Apt. No:20/4 34420 TAKSİM – İSTANBUL
Telefon : +90 (212) 297 04 17 - 39 Faks : +90 (212) 297 04 28 e-Posta : info@patikatanitim.com